Hakkımda

Diyetisyen Muhammed Emin ÖZAKIN


Merhaba, ben Muhammed Emin ÖZAKIN

Hakkımda konuşacak olursak hali hazırda teknoloji meraklısı, stj. diyetisyenim. 

Geek bir Diyetisyen

İlgi duyduğum teknoloji, sağlıklı beslenme ve aktif yaşamla ilgili içerikler üretip, bilgimi ve becerilerimi farklı düşüncelere ulaştırmayı hedefliyorum.


Kısaca Ben

Blog yazarlığına orta okul yıllarında tanıştığım Blogger ile başlayıp, sık sık ara verip WordPress gibi bloglar açıp dikiş tutturamadığım bir çok denemem oldu.

En uzun soluklu ve ciddi manada yönettiğim blogum lise yıllarında oluşturduğum teknoloji rehber bloguydu. Üniversite sınavına çalışmaktan yeterli vakit ayıramasamda genç bir bloger olarak bana birçok şey kattığını söylemeden geçemeyeceğim.

İçimdeki “bilgi paylaştıkça çoğalır” düşüncesiyle farklı site, forum ve bloglarda hobilerim ve ilgi alanlarıma göre yıllarca yazdım, çizdim ve hala da aktifim. Daha derli toplu veri saklamak için artık kendi kişisel blogumu açma kararı aldım.

Kahve sever bir kişiliğim var ve inanın istisnasız her yazımı hazırlarken yanımda mutlaka bir kupa kahve bulunduruyorum. Bu konuyu diyetetik yönünden ele alırsak, sağlıklı bir insan olarak günde 0.25 ml ölçülü 5 fincan kahve içmekte hiç bir sorun göremiyorum. (ki bu da 400 mg kafeine denk gelmekte)

Emojileri çok sevdiğimden yazılarımda da yer yer emojilere denk gelirseniz şaşırmayın derim, yazılara ek bi enerji kattığını düşündüğüm için günlük hayatta sıkça kullanıyor ve şiddetle kullanmanızı tavsiye ediyorum. Ama bende utanan maymun emojisi beklemeyin. 

Neden Yeşil Pixel sorusunu duyar gibiyim….

Teknik olarak pixel ,”Dijital göstergelerde görüntünün elde edilmesini sağlayan ve kontrol edilebilen en küçük birimi.” olarak tanımlanır. Sizlere görsel ve duyusal olarak ulaştığım bu blogta bende en küçük dijital göstergeden başlamak istedim.  Üç farklı renkte pixel vardır: mavi, kırmızı ve yeşil. Bir diyetisyen adayı ve doğa sever olarak “Hayata Yeşil Pixel’den bakmak isteyenlere…” mottosuyla Yeşil Pixel’den ekranlarınıza ulaşmak istedim. Yani tabiri caizse sizleri biraz yeşillendirmek…

Zaman zaman kültür, sanat ve bilimle ilgili yazılarıma da yer vereceğim blogumda umarım keyifli vakitler geçirirsiniz…


İletişim için; sayfanın yan ve sağ alt barında bulunan sosyal medya hesaplarına ulaşabilir ya da yukarıda bulunan iletişim sayfasındaki formu kullanabilirsiniz

Sponsorluk ve anlaşmalar için iletisim@yesilpxl.com mail adresinden bana ulaşabilirsiniz.