Starbucks Menü

0
1282

Mocha severler, Chai Tea Latte severler, Starbucks girller ve yurttaşlar…
Bu yazımda birçok kişinin favorisinin de bulunduğu Starbucks‘ın içecek ve yiyecek çeşitlerine değineceğim. Kim bilir belki uslu çocuk olursanız favorinizle karşılaşabilirsiniz…

Hepimiz kahve zinciri Starbucks’ı biliriz. Bilmeyenlerimize kısaca anlatacak olursak: Starbucks, ABD’li kahve dükkânları zinciridir. Merkezi Seattle, Washington‘dadır. Starbucks, adını Moby Dick’teki Starbuck adlı karakterden alır ve simgesi bir denizkızıdır. Daha çok kahveleriyle tanınan Starbucks’ta acıdan tatlıya, sıcaktan soğuğa bir çok içecek türü de mevcut.

Tabi ki sadece içecekle sınırlı olmayan menülerinde, obeziteye bir adım daha yaklaştırabilecek kadar kalorili tatlılardan hamur işlerine, diyetinizde severek tüketeceğiniz ligt barlardan kurabiyelere kadar çeşit bulabilirsiniz…

Kahve kültürü hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için Kahvenin 50 Tonu: Kahve Çeşitleri yazıma göz atabilirsiniz…


İçecek Bölümü

Espresso Bazlı İçecekler

Espresso: Sıcak suyun öğütülmüş kahve tozları üzerinden yüksek bir basınç ile geçirilerek hazırlanan, fincanda yaklaşık 30 ml olarak (espresso fincanının yarısı gibi) üzeri kremalı servis edilen kahve içeceğin tanımıdır. “Made in Italy” kavramında sembolleşmiş bir içecektir.

Filtre Kahveler

Filtre Kahve: Diğer adıyla damla demleme yönteminde su bir filtrenin içindeki kahve çekirdeklerinin üzerine dökülür. Orta kalınlıkta çekilmiş çekirdeklerin içinden süzülerek geçen su, bu temas sırasında kahvenin içindeki yağ asitlerini ve aromayı alarak kahve haline gelir.

Frappuccino® Blended Beverages

Frappuccino: Genelde meyve aromalı ve buz ile soğuk tüketilen kahve türüdür.

Çaylar

Çay: Dünyada en çok tüketilen içeceklerden biri olan çay, bitkinin yapraklarının elle toplanıldıktan sonra çeşitli işlemler sonucu mayalanmadan kavrulması, soldurulması, kıvrılması ve kurutulması sonucu elde edilen ürünün demlendirilmesiyle hazırlanır. Starbucks’ta çeşitlerini bulabileceğiniz farklı türleride görebilirsiniz.

Sıcak Çikolatalar ve Portakal Suyu

İçecekler Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Starbucks Kahve Çeşitleri ve Kalorileri Yazıma Göz Atabilirsiniz…

Yiyecekler

Hamur İşleri

Hamur İşi: Birbirinden farklı tür ve lezzetlerde bulabileceğiniz hamur işleri ile ara öğün ve kahvaltı yapabilirsiniz…

Sandviçler

Sandviç: Genelde tereyağlı olan ve  iki ekmek dilimi arasına peynir, sucuk, salam, tavuk eti gibi şeyler konularak hazırlanan yiyeceklerdir. İstediğiniz zaman da sıcak bir şekilde de tüketebilirsiniz.

Muffinler

Muffin: Muffinin cupcaketen farkı, tuzlu da olabilmeleridir. Damak zevkinize göre küçük porsiyonlar halinde tüketmenizi önerebiliriz…

Kurabiyeler

Kekler

Tatlılar

 Kahve ve Sağlık Günceli yazıma göz atmayı unutmayın…

 

Puanlamak ister misiniz?
Teşekkürler...

Aklınıza takılan sorularınızı yorumlarınızla iletebilirsiniz...