Starbucks Menü

0
2566

Mocha severler, Chai Tea Latte severler, Starbucks girller ve yurttaşlar…
Bu yazımda birçok kişinin favorisinin de bulunduğu Starbucks‘ın içecek ve yiyecek çeşitlerine değineceğim. Kim bilir belki uslu çocuk olursanız favorinizle karşılaşabilirsiniz…

Starbucks Menü – Starbucks Logosu

Hepimiz kahve zinciri Starbucks’ı biliriz. Bilmeyenlerimize kısaca anlatacak olursak: Starbucks, ABD’li kahve dükkânları zinciridir. Merkezi Seattle, Washington‘dadır. Starbucks, adını Moby Dick’teki Starbuck adlı karakterden alır ve simgesi bir denizkızıdır. Daha çok kahveleriyle tanınan Starbucks’ta acıdan tatlıya, sıcaktan soğuğa bir çok içecek türü de mevcut.

Tabi ki sadece içecekle sınırlı olmayan menülerinde, obeziteye bir adım daha yaklaştırabilecek kadar kalorili tatlılardan hamur işlerine, diyetinizde severek tüketeceğiniz ligt barlardan kurabiyelere kadar çeşit bulabilirsiniz…

Kahve kültürü hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için Kahvenin 50 Tonu: Kahve Çeşitleri yazıma göz atabilirsiniz…


İçecek Bölümü

Espresso Bazlı İçecekler

Espresso: Sıcak suyun öğütülmüş kahve tozları üzerinden yüksek bir basınç ile geçirilerek hazırlanan, fincanda yaklaşık 30 ml olarak (espresso fincanının yarısı gibi) üzeri kremalı servis edilen kahve içeceğin tanımıdır. “Made in Italy” kavramında sembolleşmiş bir içecektir.

Starbucks Espresso Bazlı İçecekler

Filtre Kahveler

Filtre Kahve: Diğer adıyla damla demleme yönteminde su bir filtrenin içindeki kahve çekirdeklerinin üzerine dökülür. Orta kalınlıkta çekilmiş çekirdeklerin içinden süzülerek geçen su, bu temas sırasında kahvenin içindeki yağ asitlerini ve aromayı alarak kahve haline gelir.

Starbucks Filtre Kahveler

Frappuccino® Blended Beverages

Frappuccino: Genelde meyve aromalı ve buz ile soğuk tüketilen kahve türüdür.

Starbucks Frappuccino® Blended Beverages

Çaylar

Çay: Dünyada en çok tüketilen içeceklerden biri olan çay, bitkinin yapraklarının elle toplanıldıktan sonra çeşitli işlemler sonucu mayalanmadan kavrulması, soldurulması, kıvrılması ve kurutulması sonucu elde edilen ürünün demlendirilmesiyle hazırlanır. Starbucks’ta çeşitlerini bulabileceğiniz farklı türleride görebilirsiniz.

Starbucks Çay Çeşitleri

Sıcak Çikolatalar ve Portakal Suyu

Starbucks Sıcak Çikolatalar ve Portakal Suyu

İçecekler Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Starbucks Kahve Çeşitleri ve Kalorileri Yazıma Göz Atabilirsiniz…

Yiyecekler

Hamur İşleri

Hamur İşi: Birbirinden farklı tür ve lezzetlerde bulabileceğiniz hamur işleri ile ara öğün ve kahvaltı yapabilirsiniz…

Starbucks Hamur İşi Çeşitleri

Sandviçler

Sandviç: Genelde tereyağlı olan ve  iki ekmek dilimi arasına peynir, sucuk, salam, tavuk eti gibi şeyler konularak hazırlanan yiyeceklerdir. İstediğiniz zaman da sıcak bir şekilde de tüketebilirsiniz.

Starbucks Sandviç Çeşitleri

Muffinler

Muffin: Muffinin cupcaketen farkı, tuzlu da olabilmeleridir. Damak zevkinize göre küçük porsiyonlar halinde tüketmenizi önerebiliriz…

Starbucks Muffin Çeşitleri

Kurabiyeler

Starbucks Kurabiye Çeşitleri

Kekler

Starbucks Kek Çeşitleri

Tatlılar

Starbucks Tatlı Çeşitleri

 Kahve ve Sağlık Günceli yazıma göz atmayı unutmayın…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here