Hakkımda


Hakkımda konuşacak olursak hali hazırda Beslenme ve Diyetetik öğrencisiyim ve teknoloji meraklısı bir diyetisyen adayısıyım.

İlgi duyduğum teknoloji, sağlıklı beslenme ve aktif yaşamla ilgili içerikler üretip, bilgimi ve becerilerimi farklı düşüncelere ulaştırmayı hedefliyorum.Kısaca Ben

Blog yazarlığına orta okul yıllarında tanıştığım blogger ile başlayıp, sık sık ara verip wordpress gibi bloglar açıp kapatıp bir türlü dikiş tutturamadığım bir çok denemem oldu.

En uzun soluklu ve ciddi manada yönettiğim blog lise yıllarımda oluşturduğum teknoloji bloğuydu. Üniversiteye hazırlandığımdan yeterli vakit ayıramasamda bir bloger olarak bana birçok şey kattığını söylemeden geçemeyeceğim.

İçimdeki bilgi paylaştıkça çoğalır düşüncesiyle farklı site, forum ve bloglarda hobilerim ve ilgi alanlarıma göre yıllarca yazdım ve son olarak artık kendi kişisel bloğumda devam etme kararı aldım.

Sizlerle izlediğim dizi ve filmler hakkında ileri geri konuşup, öneriler vermek; okuduğum kitaplardan alıntılar yapıp, paylaşmak; dinlediğim müzik ve şarkılarla playlistlerinize konuk olmak istiyorum.

Kahve sever bir kişiliğim var ve bu konuyu diyetetik yönünden konuyu ele alırsak, sağlıklı bir insan olarak günde 0.25 ml ölçülü 5 fincan kahvede (ki bu 400 mg kafeine denk gelmekte) hiç bir sorun göremiyorum.

Emojileri çok sevdiğimden yazılarımda da emojilere denk gelirseniz şaşırmayın derim, yazılara ek bi enerji kattığını düşündüğümden günlük hayatta sıkça kullanıyor ve şiddetle kullanmanızı tavsiye ediyorum. Ama bende de utanan maymun emojisi beklemeyin. 

Neden Yeşil Pixel sorusunu duyar gibiyim. Teknik olarak pixel “Dijital göstergelerde görüntünün elde edilmesini sağlayan ve kontrol edilebilen en küçük birimi.” olarak tanımlanır. Sizlere görsel olarak ulaştığım bu blogta bende en küçük dijital göstergeden başlamak istedim.  Üç farklı pixel vardır: mavi, kırmızı ve yeşil. Bir diyetisyen adayı ve doğa sever olarak ise yeşil pixelden ekranlarınıza ulaşmak istedim.


Zaman zaman kültür, sanat ve bilimle ilgili yazılarına da yer vereceğim blogumda umarım keyifli vakitler geçirirsiniz…

Dizi, film ve müzik önerilerime en alt bardan, kitap tavsiyelerime bloğun yan barlarından ulaşabilirsiniz…

İletişim için; yukarıda bulunan iletişim sayfasındaki formu kullanabilir yada  iletisim@yesilpxl.com mail adresinden bana ulaşabilirsiniz.